Παράθυρο στον κόσμο 2015-2016

Το περιοδικό του σχολείου μας άνοιξε πέρυσι για πρώτη φορά ένα παράθυρο στον κόσμο και συνεχίζει και φέτος το ταξίδι του με κείμενα και εργασίες μαθητών της Γ'τάξης.

Ένα μικρό δείγμα του τεύχους Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2015  ΕΔΩ

Μαθητικό οδοιπορικό

Η εφημερίδα "ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ" είναι δημιουργία μαθητών που συμμετείχαν στο σχετικό πρότζεκτ. Η επιλογή της θεματολογίας είχε σαν σκοπό να φέρει τους μαθητές σε επαφή με την ιστορία της πόλης τους, την οικονομική και πολιτιστική ζωή της και με το παρελθόν και το παρόν του σχολείου τους.

Διαβάστε περισσότερα: Μαθητικό οδοιπορικό

Παράθυρο στον κόσμο 2014-2015

Το περιοδικό του σχολείου μας είναι γεγονός! Το παράθυρο στον κόσμο "άνοιξε" για να φιλοξενήσει τις θέσεις και τις απόψεις των μαθητών μας.

Με μία όμορφη παρέα δεκαπέντε μαθητών ξεκινήσαμε  το ταξίδι  στον κόσμο της δημοσιογραφίας , της ελεύθερης έκφρασης και της δημιουργίας.

Καλή μας συνέχεια!

Η διεύθυνση του περιοδικού μας: http://schoolpress.sch.gr/parathirostonkosmo/