Συνεργασία 3ου Γυμνασίου Καβάλας με το 5ο Λύκειο Καβάλας

Σε λίγες ημέρες ξεκινά η συνεργασία του 3ου Γυμνασίου Καβάλας με το 5ο Λύκειο Καβάλας στο πλαίσιο του προγράμματος Teachers 4 Europe! Καλή μας αρχή!

Επικοινωνία 3ου-7ου Γυμνασίου Καβάλας

Στιγμιότυπα από την επικοινωνία μας με το 7ο Γυμνάσιο Καβάλας και την παρουσίαση της εργασίας μας.

Συνεργασία του Ελληνικού Γυμνασίου Φρανκφούρτης με το 3ο Γυμνάσιο Καβάλας

Όταν οι αποστάσεις μηδενίζονται!

Το πρωί της Πέμπτης 18 Δεκεμβρίου 2014 πραγματοποιήθηκε κάτι μοναδικό για τα δεδομένα της ελληνικής  εκπαίδευσης και μάλιστα κόντρα στην οικονομική κρίση και τη μιζέρια: Δύο ελληνικά σχολεία, το ένα από την Ελλάδα και το άλλο από τη Γερμανία εγκαινίασαν τη συνεργασία τους μέσω μιας διαδικτυακής συνδιδασκαλίας. Τα δύο Γυμνάσια, το 3ο Γυμνάσιο Καβάλας και το Ελληνικό Γυμνάσιο Φρανκφούρτης, έγιναν για λίγη ώρα ένα. Οι μαθητές των δύο σχολείων, αν και 2.500 χιλιόμετρα μακριά,έγιναν για λίγη ώρα συμμαθητές στην ίδια αίθουσα.

Διαβάστε περισσότερα: Συνεργασία του Ελληνικού Γυμνασίου Φρανκφούρτης με το 3ο Γυμνάσιο Καβάλας

Συνεργασία 3ου-7ου Γυμνασίου Καβάλας