Συμμετοχή στο Πανελλαδικό Μαθητικό Υβριδικό Συνέδριο 2023

afisa synedrio2023Το σχολείο μας συμμετέχει στο Πανελλαδικό Μαθητικό Υβριδικό Συνέδριο που διοργανώνει Πειραματικό Λύκειο Πανεπιστημίου Πατρών.

Το Πειραματικό Λύκειο Πανεπιστημίου Πατρών, κατά τη διάρκεια της τρέχουσας σχολικής χρονιάς, συντόνισε Δίκτυο 82 σχολικών μονάδων της χώρας μας οι οποίες συνεργάζονται και συνυπάρχουν για την υλοποίηση Πανελλαδικού Μαθητικού Συνεδρίου Τοπικής Ιστορίας με θεματικό άξονα: «Έλα να σου μιλήσω για τον τόπο μου».

Το παραγόμενο αποτέλεσμα του Δικτύου, που ανέρχεται στις 146 εργασίες, τις οποίες εκπόνησαν 1150 συμμετέχοντες μαθητές με τους 287 επιβλέποντες καθηγητές τους, θα παρουσιαστεί στο ομώνυμο Πανελλαδικό Μαθητικό Υβριδικό Συνέδριο που θα διεξαχθεί στο Πειραματικό Λύκειο Πανεπιστημίου Πατρών διαδικτυακά την Πέμπτη 27/4/23 και την Παρασκευή 28/4/23 και δια ζώσης το Σάββατο 29/4/23 για τις σχολικές μονάδες που θα μετακινηθούν στην πόλη της Πάτρας για αυτό τον σκοπό.

Ακολουθεί το Πρόγραμμα του Συνεδρίου και ο σύνδεσμος που παραπέμπει στον τόμο των Περιλήψεων.