Ευχαριστήριο - Ευχές

xristougenna3Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών του Σχολείου μας.

Πρώτα επιθυμούμε να σας ευχαριστήσουμε, διότι με μεγάλη προθυμία ανταποκριθήκατε στο κάλεσμα μας, για συγκέντρωση τροφίμων και άλλων ειδών πρώτης ανάγκης, τα οποία διανεμήθηκαν σε οικογένειες μαθητών/τριών μας, που είναι σε οικονομική δυσκολία, καθώς σας είχαμε αναφέρει με προηγούμενη επιστολή μας.

Η ποσότητα τροφίμων που συγκεντρώθηκε, ξεπέρασε τις προσδοκίες μας.

Σας ευχαριστούμε για την αγάπη σας αυτή, που δείχνει ότι υπάρχει ελπίδα για μια κοινωνία με κεντρικό πρόσωπο τον άνθρωπο.

Στην συνέχεια με την ευκαιρία της μεγάλης Εορτής της Γεννήσεως του Χριστού, και του Νέου Έτους 2018, ο Διευθυντής, ο Σύλλογος των Καθηγητών, το Διοικητικό και λοιπό προσωπικό του σχολείου μας, σας ευχόμαστε:

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα, με υγεία και χαρά και κάθε καλό στις οικογένειές σας.

Σε όλους τους μαθητές/τριες μας ευχόμαστε επίσης υγεία και καλή πρόοδο.

Ευτυχισμένο το Νέο έτος 2018.

Καβάλα  22-12-2017                                                                                    Ο Διευθυντής

Ράπτης Δήμος