Χριστουγέννα 2018

Christmas-decorations-Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες  των μαθητών μας

Με την ευκαιρία των Άγιων ημερών των Χριστουγέννων και του Νέου Έτους 2019, εκ μέρους του Συλλόγου των διδασκόντων καθηγητών/τριών, του Διοικητικού συμβουλίου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και του λοιπού προσωπικού του Γυμνασίου μας ευχόμαστε σε όλους σας Χρόνια Πολλά, Υγεία και κάθε καλό στις οικογένειές σας.

Θα θέλαμε επίσης να απευθυνθούμε στην αγάπη σας και να σας κάνουμε γνωστό ότι μεταξύ των οικογενειών των μαθητών μας υπάρχουν και οικογένειες με οικονομικές δυσκολίες.

Για τον λόγο αυτό στο σχολείο μας από 10 μέχρι και 19 Δεκεμβρίου 2018 θα γίνει συγκέντρωση τροφίμων για υποστήριξη των οικογενειών αυτών.

Προτεινόμενα είδη:

1

Γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, πραλίνα φουντουκιού, πουρές, φρυγανιές, αλεύρι, ζάχαρη, αλάτι.

2

Σαμπουάν, σαπούνι, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες, απορρυπαντικά πλυντηρίου.

Σας ευχαριστούμε θερμά.

ΡΑΠΤΗΣ ΔΗΜΟΣ