Πάσχα 2019

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες  των μαθητών μας pasxa2019

Πλησιάζοντας  προς  τις  Άγιες  ημέρες του Πάσχα, όπως κάθε χρόνο  ο νους μας   πηγαίνει  πρώτα από όλα στους  συνανθρώπους μας που αντιμετωπίζουν  δυσκολίες και ιδιαίτερα οικονομικές .

Θα θέλαμε  να απευθυνθούμε στην αγάπη σας και να σας κάνουμε γνωστό ότι στον χώρο του σχολείου μας υπάρχουν οικογένειες μαθητών μας, με οικονομικές δυσκολίες.

Για τον λόγο αυτό στο σχολείο μας από 15 μέχρι και 19 Απριλίου 2019 θα γίνει συγκέντρωση τροφίμων για υποστήριξη των οικογενειών αυτών.

Προτεινόμενα είδη :

1)Γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, πραλίνα φουντουκιού, πουρές, φρυγανιές, αλεύρι, ζάχαρη, αλάτι.

2)Σαμπουάν, σαπούνι, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες.

Κλείνοντας την επιστολή μας αυτή , ο σύλλογος των καθηγητών/τριων του σχολείου και όλο το λοιπό προσωπικό , ευχόμαστε στις οικογένειες όλων των μαθητών μας, να γιορτάσετε με το καλό αυτές τις  Άγιες ημέρες .

Καλό Πάσχα.

Καλή Ανάσταση.