Ευχαριστήριο μήνυμα

pinakesΤο 3ο Γυμνάσιο Καβάλας ευχαριστεί το «Εργαστήρι Τέχνης Γ. Μιχαηλίδη» για την ευγενική δωρεά 29 πινάκων διαστάσεων 80cmx 180cm και 100cmx140 cm, που απεικονίζουν 74 έργα τέχνης, ψηφιακής αναπαραγωγής, μεγάλων και διάσημων καλλιτεχνών, προς το Σχολείο μας.

Ο Σύλλογος των καθηγητών του Γυμνασίου σε Συνεδρίασή του στις 04/04/2019 έκανε αποδεκτή την από 01/04/2019 πρόταση δωρεάς του κ. Γιώργου Μιχαηλίδη με το σκεπτικό ότι η τοποθέτηση των πινάκων αυτών σε χώρους του Γυμνασίου, θα συμβάλλει θετικά στην αισθητική των χώρων, θα τους αναβαθμίσει ποιοτικά και κατά συνέπεια θα συμβάλλει στη δημιουργία καλής ψυχολογίας και ευχάριστης διάθεσης για τους/τις μαθητές/τριες κατά τη διάρκεια της παραμονής τους στο σχολείο, θα τους φέρει δε σε επαφή με την τέχνη και με έργα μεγάλων δημιουργών.

Οι πίνακες αυτοί τοποθετήθηκαν ήδη στις σχολικές αίθουσες και κοσμούν σήμερα ολόκληρο το Σχολείο.