Αίτηση γονέων για ενισχυτική διδασκαλία 2019

enisxitikididaskalia

Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες

Σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 157306/Δ2/08-10-2019 Απόφαση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, πρόκειται να λειτουργήσει στο σχολείο μας πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας στο πλαίσιο της Πράξης « Ενισχυτική διδασκαλία στη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση, σχολικό έτος 2019 – 2020»

Τα μαθήματα που περιλαμβάνει είναι: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Όσοι γονείς και κηδεμόνες επιθυμούν να παρακολουθήσουν οι μαθητές/τριες του σχολείου μας, το πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας στα ανωτέρω μαθήματα, παρακαλούνται να συμπληρώσουν τη συνημμένη Αίτηση – Δήλωση μαθημάτων και να την προσκομίσουν στο σχολείο μέχρι την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2019.

Το πρόγραμμα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας θα είναι μετά το πέρας του ωρολογίου προγράμματος του σχολείου και οι ημέρες λειτουργίας του θα σας ανακοινωθούν το προσεχές διάστημα.