Τελετή αγιασμού 2023

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023. Αρχή της νέας σχολικής χρονιάς.

Το σχολείο μας υποδέχθηκε τα χαρούμενα και χαμογελαστά πρόσωπα των μαθητών μας. Το πρώτο κουδούνι ακούστηκε στις 10.30 π.μ. Μέσα σε κλίμα χαράς η σχολική χρονιά ξεκίνησε με τον καθιερωμένο Αγιασμό, που τελέστηκε από τον εφημέριο της ενορίας μας π. Ηλία, ξεκινώντας έτσι ευλογημένα και δυναμικά το νέο σχολικό έτος.

Μετά την τέλεση του Αγιασμού ο ιερέας ευχήθηκε σε μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικούς καλή σχολική χρονιά με υγεία, δύναμη και υπομονή.

Στη συνέχεια ο Διευθυντής του σχολείου, κ. Σακελλαράκης Νικόλαος, σε σύντομο χαιρετισμό καλωσόρισε τους μαθητές και τις μαθήτριες και ιδιαίτερα της Α’ τάξης, ευχήθηκε δε σε όλους η νέα χρονιά να είναι χαρούμενη, εποικοδομητική, δημιουργική γεμάτη πλούσιες εμπειρίες και επιτυχίες.

Την τελετή τίμησε με την παρουσία του και ο Αντιδήμαρχος Παιδείας και Πολιτισμού, κ. Μουμτσάκης Απόστολος ο οποίος απηύθυνε χαιρετισμό και ευχές στη σχολική μας κοινότητα.

Κατόπιν οι μαθητές αφού χωρίστηκαν σε τμήματα πέρασαν στις τάξεις τους και παρέλαβαν τα νέα βιβλία τους.

Για το νέο αυτό εκπαιδευτικό ταξίδι που ξεκινά σήμερα ευχόμαστε: «Καλή και ευλογημένη χρονιά με υγεία, αλληλεγγύη και πολλά χαμόγελα».