Ένα ακόμα πρόγραμμα e-twinning

12 μαθητές της Β τάξης συμμετέχουν στο δεύτερο πρόγραμμα e - αδελφοποίηση με υπεύθυνη καθηγήτρια τη φιλόλογο του σχολείου Αλεξάνδρα Γερακίνη . Το πρόγραμμα έχει τίτλο Πόλη περιηγήσεις και αποστολή των μαθητών είναι να δημιουργήσουν τουριστικούς οδηγούς για πόλεις της χώρας τους . Στο πρόγραμμα αυτό συμμετέχουν 6 χώρες: Ελλάδα, Γερμανία, Λετονία, Ισπανία, Τουρκία και Δανία.

Της δραστηριότητα: Η δημιουργίας τουριστικών οδηγών ΣΤΗΝ Αγγλική Γλώσσα  συνδυάζεται ΜΕ ΤΗ διαθεματική Εργασία δημιουργίας τουριστικού ΟΔΗΓΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ Πόλη μας που ΕΧΕΙ αναλάβει Από ΤΗΝ Αρχή Της χρονιάς Το Β5 ΤΟΥ Σχολείου μας, στο μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας. Ο τελικός μας στόχος: μέχρι το τέλος της χρονιάς να δημοσιεύσουμε δύο τουριστικούς οδηγούς για την πόλη μας στην ελληνική και στην αγγλική γλώσσα , διαφημίζοντας με τον καλύτερο τρόπο την πόλη μας στην Ευρώπη .

Το λογότυπο του προγράμματος μας:

e-twinninig