Επίσκεψη σε ξενοδοχειακή μονάδα - Φεβρουάριος 2023

Στο πλαίσιο του Προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας με θέμα: «Τουριστικά επαγγέλματα και τοπική αγορά εργασίας» την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2023 οι μαθητές του σχολείου μας, που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν το ξενοδοχείο ΩΚΕΑΝΙΣ.

Ο Διευθυντής του ξενοδοχείου κ. Γουδέλης Μιχάλης, μίλησε στα παιδιά για τα επαγγέλματα που είναι αναγκαία για τη λειτουργία μίας ξενοδοχειακής μονάδας και τις ιδιαιτερότητές αυτών. Ακόμα αναφέρθηκε και στα προσόντα που χρειάζονται να έχουν οι ασχολούμενοι με τον κλάδο. Οι μαθητές με τη σειρά τους του έθεσαν ερωτήσεις και ακολούθησε μία πολύ ωραία και ωφέλιμη συζήτηση.

Στη συνέχεια οι μαθητές ξεναγήθηκαν στους χώρους του ξενοδοχείου και έφυγαν με τις καλύτερες εντυπώσεις.