Επίσκεψη του 12ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας

Την Τρίτη 15 Νοεμβρίου 2016 επισκέφθηκε το σχολείο μας η ΣΤ2 τάξη του 12ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας. Τα παιδιά συνοδευόμενα από το δάσκαλό τους κ. Στέλιο Κατσούλη επισκέφθηκαν το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, όπου τους καλωσόρισε ο Διευθυντής του Σχολείου μας κ. Παναγιώτης Κιλικιάν. Στη συνέχεια οι μαθητές χωρίστηκαν σε ομάδες και επί δύο περίπου ώρες πειραματίστηκαν πάνω στη θερμότητα υπό την καθοδήγηση του Φυσικού μας κ. Μανόλη Κουσλόγλου. Τα πειράματα ήταν πολύ ενδιαφέροντα και οι μαθητές συμμετείχαν με μεγάλη διάθεση!

Μετά την ολοκλήρωση των πειραμάτων τα παιδιά κατευθύνθηκαν στο κεντρικό κτίριο του Σχολείου μας, όπου η Διεύθυνση τους καλοδέχτηκε με χυμούς, γλυκά και πιτάκια!

Ήμαστε πολύ χαρούμενοι που οι μαθητές μάς επισκέφθηκαν για δεύτερη φορά μέσα σε δύο χρόνια και τους περιμένουμε και του χρόνου με πολύ αγάπη, αυτή τη φορά ως? πρωτάκια Γυμνασίου!