Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2014

Την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου 2014 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας στα πλαίσια του εορτασμού της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου (Safer Internet Day) πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση.

afisa 800x572Η ενημέρωση  όλων των μαθητών έγινε από τον υπαστυνόμο κ.Σταυρίδη Αθανάσιο και τον Υπαρχιφύλακα κ. Γκίκα Ιωάννη του τμήματος Πληροφορικής της Αστυνομικής Διεύθυνσης Καβάλας. Σκοπός της ενημέρωσης ήταν να ευαισθητοποιήσει τα παιδιά ώστε να πλοηγούνται με Ασφάλεια στο Διαδίκτυο. Η εκδήλωση που περιελάμβανε προβολή εικόνων και βίντεο ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένη. Οι μαθητές παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την όλη παρουσίαση απηύθυναν ερωτήσεις στους ομιλητές και συμμετείχαν ενεργά στη συζήτηση που ακολούθησε.

Θερμές ευχαριστίες εκφράζονται προς την Αστυνομική Διεύθυνση Καβάλας, Γραφείο Πληροφορικής, για την ουσιαστική συμβολή της στην επιτυχία της εκδήλωσης.