Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2020

28oktobriou2017smallΜε ιδιαίτερο τρόπο εορτάσθηκε εφέτος η Εθνική Επέτειος της 28ης Οκτωβρίου του 1940 στην σχολική εορτή του Γυμνασίου μας, την Τρίτη 27-10-2020.

Τονίστηκε το διαχρονικό μήνυμα της μεγάλης Επετείου του «ΟΧΙ» του Ελληνικού Λαού απέναντι στις φασιστικές δυνάμεις του άξονα και ο αγώνας που δόθηκε για την προάσπιση της Ελευθερίας της Πατρίδας.

Έγινε επίσης απονομή Αριστείων προόδου και Βραβείων προόδου στους μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας που αρίστευσαν κατά το Σχολικό έτος 2019-20.

Το μήνυμα του «ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ» συνεχίζει να οδηγεί τις προσπάθειες και τον αγώνα των μαθητών και μαθητριών μας.

Διαβάστηκε το πρακτικό του Συλλόγου των καθηγητών/τριών του Σχολείου μας, με το οποίο ορίζονται ο Σημαιοφόρος και οι παραστάτες για το Σχολικό έτος 2020-21.

Τιμή και δόξα στους αθάνατους ήρωες του 1940.

Χρόνια πολλά σε όλους.

Αναμνηστική φωτογραφία από τον χώρο του Γυμνασίου με την Σημαιοφόρο και τους παραστάτες του Σχολείου μας της 28ης Οκτωβρίου, με τον Διευθυντή του Σχολείου.