Διαγωνισμό φιλαγνωσίας

Η ομάδα φιλαναγνωσίας του σχολείου, μας που αποτελείται από μαθητές των τμημάτων Β1, Β4 και Β5, συμμετέχει στο διαγωνισμό φιλαναγνωσίας του Πειραματικού Γυμνασίου και Λυκείου της Ευαγγελικής σχολής Σμύρνης. Η συμμετοχή των μαθητών στο συγκεκριμένο διαγωνισμό γίνεται στο πλαίσιο της προσπάθειας ενίσχυσης της φιλαναγνωσίας των μαθητών μας. Μαθητές του Β1,Β4 και Β5 επέλεξαν τα βιβλία που θα διαβάσουν σε συνεργασία με τη φιλόλογος τους και ήδη εργάζονται  με συγκεκριμένες ερωτήσεις αλλά και δραστηριότητες δημιουργικής γραφής και καλλιτεχνικές δραστηριότητες.Ο διαγωνισμός λήγει στις 1/04/2015 και ελπίζουμε η παρουσία μας να είναι αισθητή!

Υπεύθυνη καθηγήτρια των διαγωνισμών είναι η φιλόλογος του σχολείου μας, Αλεξάνδρα Γερακίνη.