Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής «Αριστοτέλης» 2017

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής «Αριστοτέλης»: Το 3ο Γυμνάσιο Καβάλας 2ο στην Ελλάδα σε Πρώτα Βραβεία Αριστείας.

Η Α΄ Γυμνασίου του 3ου Γυμνασίου Καβάλας σάρωσε στην κυριολεξία στον  Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου "Αριστοτέλης" 2017!

Πιο συγκεκριμένα:

• Το 1ο Βραβείο Αριστείας απέσπασαν οι: Κασάπη Αικατερίνη-Μαρία, Φασουλά Αθηνά-Νιόβη και Κουλούρη Ελη.
  • Το 2ο Βραβείο Αριστείας απέσπασαν οι: Κάλφας Σώζων και Πετρίδου Κυριακή
  • Το 3ο Βραβείο Αριστείας απέσπασαν οι Τζεδάκης Νικήτας και Πανταζής Νικόλαος
  • Εύφημο Μνεία απέσπασε ο Τσάλμας Αναστάσιος

Να σημειωθεί επίσης, ότι στη Β' Γυμνασίου, Εύφημο Μνεία απέσπασε ο μαθητής Καρακουλίδης Ιωάννης

Με βάση τα παραπάνω αποτελέσματα, το 3ο Γυμνάσιο Καβάλας εμφανίζεται να λαμβάνει το 6% των Πρώτων βραβείων Αριστείας Πανελλαδικά και έτσι να κατατάσσεται δεύτερο στην Ελλάδα σε αριθμούς πρώτων βραβείων Αριστείας, μετά το Ελληνικό Κολλέγιο Θεσσαλονίκης, ενώ το ακολούθησαν όλα τα Πειραματικά, ιδιωτικά, Κολλέγια και Πρότυπα Σχολεία Πανεπιστημίων.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που έλαβαν μέρος.