1ο Βραβείο στο 3ο Πανελλήνιο Πρόγραμμα για τον Ποντιακό Ελληνισμό

afisaΟι "Μνήμες Πόντου", έκδοση του σχολείου μας (Μάρτιος 2019), αποτέλεσμα εργασιών μαθητών μας της Α' τάξης, 4ης και 5ης γενιάς Πόντιοι, που δούλεψαν το Πρόγραμμα "Ποντιακός Ελληνισμός: μνήμες και όνειρα, παρελθόν, παρόν και μέλλον" ήταν αφιερωμένες στην επέτειο των 100 χρόνων της Γενοκτονίας των Ελλήνων του Πόντου.

Σήμερα είμαστε στην ευχάριστη θέση να προσθέσουμε και κάτι ακόμη. Τιμούμε τη μνήμη των εκατοντάδων χιλιάδων ψυχών των προγόνων μας και αφιερώνουμε με συγκίνηση τη διάκριση, 1ο βραβείο στην κατηγορία "Εφημερίδα" που αποσπάσαμε στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό για τον Ποντιακό Ελληνισμό που συνδιοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Σερρών, το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του ΥΠ.Π.Ε.Θ., το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας και με την υποστήριξη του Πανελλήνιου Συνδέσμου Ποντίων Εκπαιδευτικών.

Εδώ μπορείτε να ξεφυλλίσετε την εφημερίδα.