Πανελλήνιοι Ενδοσχολικοί Αγώνες Καλαθοσφαίρισης 3Χ3 και Ποδοσφαίρου 5Χ5

Την Παρασκευή 8 Ιανουαρίου 2018 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο η Α' Φάση των Πανελλήνιων Ενδοσχολικών Αγώνων Καλαθοσφαίρισης 3Χ3 και Ποδοσφαίρου 5Χ5 μαθητών και μαθητριών και των τριών τάξεων του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2017-18 με κεντρικό σύνθημα «αθλούμαι – χαράΖΩ το μέλλον».

Ο προγραμματισμός των αγώνων έγινε από τους καθηγητές Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Ακιόζογλου Αναστασία και Παπαγεωργίου Ιωάννη. Στους αγώνες, χρέη διαιτητών - κριτών - γραμματείας ανέλαβαν μαθητές.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν σε άριστο κλίμα συνεργασίας των μαθητών μας μεταξύ τους, με σεβασμό στους αντιπάλους και απέδειξαν με την συμμετοχή τους όχι το πόσο σημαντικό είναι το «αγωνίζεσθαι» αλλά το «ευ αγωνίζεσθαι».