Μικροί επιστήμονες στο Εργαστήριο Φ. Ε. του σχολείου μας

Την Πέμπτη 8-10-2015 το σχολείο μας είχε σπουδαίους επισκέπτες! Τα Πεμπτάκια του 12ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας με τη συνοδεία του δασκάλου τους κ. Στέλιου Κατσούλη, επισκέφθηκαν το νέο Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών του σχολείου μας. Τους καλοδέχτηκε ο Διευθυντής του σχολείου κ. Παναγιώτης Κιλικιάν, ο οποίος φρόντισε να τους ξεναγήσει στις εγκαταστάσεις του νέου κτιριακού συγκροτήματος.

Στη συνέχεια, οι μικροί επιστήμονες με τη καθοδήγηση του Φυσικού του 3ου Γυμνασίου κ.Μανόλη Κουσλόγλου, πραγματοποίησαν μαγικά πειράματα Φυσικής με απλά υλικά, στο πλαίσιο του μαθήματος ?Ερευνώ και Ανακαλύπτω? της Ε? Δημοτικού.

Οι μαθητές έδειχναν ενθουσιασμένοι και όπως μάθαμε επανέλαβαν όλα τα πειράματα και μάλιστα πολλές φορές, στο σπίτι τους!

Τους περιμένουμε ξανά για νέα πιο συναρπαστικά πειράματα!