Τσικνοπέμπτη 2017

Μένοντας πιστοί στα έθιμα του τόπου μας και κόντρα στην δύνη της οικονομικής κρίσης τηρήσαμε και φέτος το έθιμο της Τσικνοπέμπτης. Την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2017, στην αυλή του σχολείου μας στήθηκε ένα παραδοσιακό γλέντι με φαγοπότι, μουσική, χορό και πολύ κέφι.

Μια εκδήλωση οργανωμένη από τους μαθητές, οι οποίοι είχαν αρωγούς τη διεύθυνση και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου. Συμπαραστάτες τους και μερικοί γονείς, οι οποίοι οικειοθελώς προσήλθαν να βοηθήσουν. Αφιέρωσαν αρκετό χρόνο και κόπο, ώστε να ετοιμάσουν και να ψήσουν τα νόστιμα σουβλάκια που απόλαυσαν οι μαθητές. Με την παρουσία του μας τίμησε και ο προϊστάμενος της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Βαγενάς.

Όλοι μικροί και μεγάλοι μπόρεσαν να ξεφύγουν για λίγο από την καθημερινότητά τους και να διασκεδάσουν με τη ψυχή τους. Και του χρόνου με υγεία!!!