Τσικνοπέμπτη 2020

Τσικνοπέμπτη….. Μέρα χαράς και κεφιού

Την Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020, στον προαύλιο χώρο του σχολείου, με ζωντάνια και χαρούμενη διάθεση οι μαθητές με τη συνδρομή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, έψησαν σουβλάκια και τσίκνισαν όπως ορίζει το έθιμο. Πολύτιμοι βοηθοί ακόμη και κάποιοι γονείς και καθηγητές, που με την προσφορά τους βοήθησαν ώστε η εκδήλωση να κλείσει με επιτυχία.

Οι μαθητές αφού απόλαυσαν τα σουβλάκια που τα πρόσφερε ο Σύλλογος Γονέων, άλλοι χόρεψαν στους ρυθμούς της μουσικής και άλλοι επιδόθηκαν σε αθλητικές δραστηριότητες.

Όλοι μαζί, μαθητές, γονείς και καθηγητές, μακριά για λίγο από την καθημερινότητα των μαθημάτων απολαύσαμε το κέφι και τη χαρά της μέρας.

Ευχόμαστε σε όλους καλό Τριώδιο με υγεία και κάθε χαρά. Και του χρόνου με υγεία!!!