Δράση "Make - A - Wish Κάνε – Μια - Ευχή" 2022

Το σχολείο μας ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα του Make – A - Wish (Κάνε – Μια - Ευχή Ελλάδος), του οργανισμού που εκπληρώνει ευχές παιδιών 3-18 ετών που νοσούν από σοβαρές ασθένειες.

Μαθητές και καθηγητές δίνοντας από ένα συμβολικό ποσό συγκέντρωσαν χρήματα για να συνεισφέρουν ουσιαστικά στην πραγματοποίηση των ευχών αυτών των παιδιών. Παράλληλα έλαβαν ως αναμνηστικό το Αστέρι της Ευχής μαζί με το υφασμάτινο κορδελάκι - βραχιολάκι που το συνοδεύει, έγραψαν σ΄ αυτό τις δικές τους - πραγματικά συγκινητικές ευχές - και ταυτόχρονα ζωγράφισαν το μεγάλο Αστέρι της Ευχής. Ευελπιστούμε με αυτό τον τρόπο να βοηθήσουμε και εμείς στην ενίσχυση της ψυχικής και συναισθηματικής υγείας των παιδιών που νοσούν φέρνοντας πάλι τη χαρά και την ελπίδα στη ζωή τους.

Ευχαριστούμε όλη τη σχολική μας κοινότητα που κινητοποιήθηκε για τη στήριξη αυτής της προσπάθειας.