Δράση "Make - A - Wish Κάνε – Μια - Ευχή" 2023

Για μια ακόμη χρονιά το σχολείο μας ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα του Make – A - Wish (Κάνε – Μια - Ευχή Ελλάδος), του οργανισμού που εκπληρώνει ευχές παιδιών 3-18 ετών που νοσούν από σοβαρές ασθένειες και υλοποιείται με την άδεια του υπουργείου Παιδείας.

Οι μαθητές μας με μεγάλη χαρά και διάθεση συμπαράστασης συμμετείχαν στην δράση. Θέλησαν με το αστέρι της ευχής να στείλουν μηνύματα αγάπης, να αγκαλιάσουν με τον τρόπο τους τα παιδιά και να συνεισφέρουν ουσιαστικά στην πραγματοποίηση των ευχών τους. Παράλληλα έλαβαν ως αναμνηστικό το Αστέρι της Ευχής μαζί με το υφασμάτινο κορδελάκι - βραχιολάκι που το συνοδεύει και έγραψαν τις δικές τους ευχές, που στείλαμε στον οργανισμό, δίνοντας δύναμη στα παιδιά για να προχωρήσουν με αισιοδοξία και ελπίδα για τη ζωή.

Ευχαριστούμε τους μαθητές μας που κινητοποιήθηκαν για τη στήριξη αυτής της προσπάθειας και δηλώνουν παρόντες σε θέματα ανθρωπιάς και αλληλεγγύης.