Γιορτή 25ης Μαρτίου 2015

Στις 24 Μαρτίου 2015 πραγματοποιήθηκε στο προαύλιο του σχολείου μας η καθιερωμένη γιορτή αφιερωμένη στην 25η Μαρτίου.Οι μαθητές του Α4 με την καθοδήγηση της φιλολόγου τους κ. Δήμου Σταυρούλα παρουσίασαν την πρωτότυπη θεατρική παράσταση "Αν".

Το σενάριο και η σκηνοθεσία ήταν της κ. Δήμου Σταυρούλας. Μέσα απ΄ αυτό, πέρασαν στους συμμαθητές τους, μ' ένα ιδιαίτερο τρόπο, μηνύματα όπως η αξία της ιστορικής μνήμης, η αγάπη για την ελευθερία, που μόνο με θυσίες μπορεί να κατακτηθεί, η αγάπη προς την πατρίδα , η τιμή προς τους ήρωες που έγραψαν ένδοξες σελίδες ηρωισμού και αυτοθυσίας. Η γιορτή πλαισιώθηκε από τη σχολική χορωδία και τη σχολική ομάδα χορού με ιδιαίτερη επιτυχία.

Συγχαίρουμε τους υπεύθυνους καθηγητές και τους μαθητές που συμμετείχαν στη γιορτή και ευχόμαστε πάντα να μας συγκινούν και να καλλιεργούν την ιστορική μας μνήμη και την εθνική μας συνείδηση με τέτοιες εκδηλώσεις.