Γιορτή 25ης Μαρτίου 2018

Την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας εορταστική εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Τη γιορτή άνοιξε η χορωδία του σχολείου αποδίδοντας τον ύμνο "Τη Υπερμάχω".

Ακολούθησε ανάγνωση κειμένων σχετικών με το νόημα της γιορτής από τον φιλόλογο κ. Καραγιαννακίδη Νικόλαο. Ακούστηκαν πατριωτικά τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου υπό την καθοδήγηση του μουσικού κ. Ασλανίδη Αναστασίου. Τη χορωδία συνόδευσαν στο αρμόνιο οι μαθητές της Γ' τάξης Καραγιαννακίδης Ευθύμιος και Παπαδοπούλου Ελένη.

Στο τέλος τον λόγο πήρε ο διευθυντής του σχολείου κ. Ράπτης Δήμος ο οποίος μίλησε για τη σημασία της γιορτής και τα διδάγματα που αποκομίζουμε από αυτήν σήμερα. Η γιορτή έκλεισε με τον Εθνικό Ύμνο.