Τεχνολογία

Εργασίες Α' τάξης

texnologia2023Στο πλαίσιο του μαθήματος της Τεχνολογίας, την τελευταία εβδομάδα του σχολικού έτους από την Τρίτη 23 Μαΐου 2023 έως και την Παρασκευή 26 Μαΐου 2023 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα της Τεχνολογίας, έκθεση με τις κατασκευές των μαθητών της Α' τάξης του σχολείου μας που υλοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια αυτής της χρονιάς.

Οι κατασκευές ήταν εμπνευσμένες από τις παρακάτω ενότητες του μαθήματος: εργαλεία και μηχανές, ενέργεια και ισχύ, μεταφορές και επικοινωνίες, γεωπονική τεχνολογία και διαστημική τεχνολογία.

Οι μαθητές άφησαν τη φαντασία τους ελεύθερη και με τη βοήθεια και την καθοδήγηση του καθηγητή τους κ. Χατζηηλία Παύλου, δημιούργησαν υπέροχες κατασκευές τις οποίες μπορείτε να θαυμάσετε στις παρακάτω εικόνες.