Περιφερειακοί Αγώνες Σκάκι 2017

skaki periferiakoi2017Το Σάββατο 11 Μαρτίου 2017 έγιναν οι Περιφερειακοί Αγώνες Σκάκι στις Σέρρες. Τα έξι καλύτερα Γυμνάσια αγωνίστηκαν μεταξύ τους και το σχολείο μας κατέλαβε την 3η θέση. Την ομάδα αποτελούσαν οι μαθητές της Γ΄ τάξης Κοτζάβουγικ Ελένη, Κουτσίδης Κωνσταντίνος, Κυριακίδης Σωκράτης και ο μαθητής της Α΄ τάξης Κυριακίδης Αναστάσιος.

Την Κυριακή 12 Μαρτίου 2017 έγιναν οι Περιφερειακοί Αγώνες Σκάκι στις Σέρρες σε ατομικό επίπεδο. Στην Α' Γυμνασίου ο Κυριακίδης Αναστάσιος κατετάγη 4ος και στην Γ' Γυμνασίου ο Κυριακίδης Σωκράτης βγήκε 2ος. Αμφότεροι και η Ομάδα προκρίθηκαν για τα τελικά πανελλήνια που θα διεξαχθούν στο Λουτράκι.

Την ίδια μέρα ένα άλλο γεγονός συγκυριακά τιμά το σχολείο μας. Ο GM Παυλίδης Αντώνης, παλιός μαθητής του σχολείου, αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος και μάλιστα για 3η φορά.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους!!!