Περιφερειακοί Αγώνες Σκάκι 2018

Στις 3 και 4 Μαρτίου 2018 στην Αλεξανδρούπολη διεξήχθησαν οι περιφερειακοί αγώνες Ανατ. Μακεδονίας - Θράκης του 16ου Πανελλήνιου Σχολικού Ομαδικού Πρωταθλήματος και του 30ου Πανελλήνιου Σχολικού Ατομικού Πρωταθλήματος.

Το σχολείο μας έλαβε μέρος με την ομάδα την οποία αποτελούσαν οι μαθητές της Α' τάξης Αποστολακάκη Ευαγγελία και Τοπούζης Δημήτριος, ο μαθητής της Β' τάξης Κυριακίδης Αναστάσιος και οι μαθητές της Γ' τάξης Σταμίδης Τριαντάφυλλος και Τσικνάκης Φίλιππος.

Το Σάββατο 3 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκαν οι ομαδικοί αγώνες και μετά από 5 γύρους, με 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα, η ομάδα μας συγκέντρωσε 6 βαθμούς και κατέλαβε την 3η θέση.

Την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες σε ατομικό επίπεδο ανά τάξη. Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε στην Α' τάξη από την Αποστολακάκη Ευαγγελία (3η θέση), στην Β' τάξη από τον Κυριακίδη Αναστάσιο (1η θέση) και στην Γ' τάξη από τον Σταμίδη Τριαντάφυλλο και Τσικνάκη Φίλιππο.

Μετά τη λήξη των αγώνων πραγματοποιήθηκαν οι απονομές των επάθλων.

Θερμά συγχαρητήρια για άλλη μία φορά στα παιδιά και καλή επιτυχία στους τελικούς Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες που θα διεξαχθούν στις 31 Μαρτίου έως 2 Απριλίου 2018 στην Αθήνα.