2ος Διαγωνισμός ορθογραφίας στην Αγγλική γλώσσα (Spelling Bee)

Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή της Γ' τάξης του σχολείου μας Ασβεστόπουλο Αλέξανδρο, ο οποίος έλαβε μέρος στον 2ο Διαγωνισμό Ορθογραφίας στην Αγγλική Γλώσσα (Spelling Bee)και κατέλαβε την 1η θέση ανάμεσα σε 35 μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίων και Λυκείων του νομού μας.

Η τελική φάση του 2ου Διαγωνισμού Ορθογραφίας στην Αγγλική Γλώσσα (Spelling Bee),που διοργάνωσε η Ένωση Εκπαιδευτικών Αγγλικής Γλώσσας N. Καβάλας (ΕνΕΑΓΚ) σε συνεργασία με τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Καβάλας και την υποστήριξη της Δ/θμιας Διεύθυνσης Ν. Καβάλας, διεξήχθη την Κυριακή 11 Μαρτίου 2018 στη Δημοτική Βιβλιοθήκη της πόλης. Από τους 700 συμμετέχοντες του Διαγωνισμού που διεξήχθη αρχικά ενδοσχολικά, την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018, διακρίθηκαν 35 μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίων και Λυκείων στην τελική φάση.