Περιφεριακοί Αγώνες Σκάκι 2019

Το Σάββατο 23 και την Κυριακή 24 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκαν στην Ξάνθη οι Ημιτελικοί Αγώνες Πανελληνίου Ομαδικού και Ατομικού Μαθητικού Πρωταθλήματος Σκάκι 2019. Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από τους μαθητές της Α' τάξης Κρασοτούλομο Ελευθέριο και Τζήμου Ουρανία, από τη μαθήτρια της Β' τάξης Αποστολακάκη Ευαγγελία και τον μαθητή της Γ' τάξης Κυριακίδη Αναστάσιο.

Το Σάββατο 23 Μαρτίου 2019 διεξήχθησαν οι ομαδικοί αγώνες και μετά από 5 γύρους, με 4 νίκες και 1 ισοπαλία, η ομάδα μας κατέλαβε την 1η θέση.

Την Κυριακή 24 Μαρτίου 2019 διεξήχθησαν οι αγώνες σε ατομικό επίπεδο ανά τάξη. Στην Α' Γυμνασίου ο Κρασοτούλομος Ελευθέριος κατέλαβε την 5η θέση και η Τζήμου Ουρανία την 2η θέση στα κορίτσια. Στην Β' Γυμνασίου η Αποστολακάκη Ευαγγελία κατέλαβε την 3η θέση (1η θέση στα κορίτσια) και στη Γ' Γυμνασίου ο Κυριακίδης Αναστάσιος κατέλαβε την 1η θέση.

Όλοι προκρίθηκαν για τα λάβουν μέρος στους τελικούς αγώνες του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στην Αθήνα από 20 έως 22 Απριλίου 2019.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους και πάντα επιτυχίες.