2η Διαδικτυακή επίσκεψη στο πρόγραμμα e-twinning «Διερευνώ τη Φυσική, γνωρίζω τη Φύση»

Στo πλαίσιo του προγράμματος e-twinning "Διερευνώ τη Φυσική, γνωρίζω τη Φύση", αλλά και το αντίστοιχο Μαθητικών Δραστηριοτήτων του 3ου Γυμνασίου Καβάλας, είχαμε μια πολύ σημαντική διαδικτυακή επίσκεψη. Ο Επίκουρος Καθηγητής Φυσικής του Α.Π.Θ. κύριος Αναστάσιος Μολοχίδης πραγματοποίησε ομιλία που αφορούσε το ερευνητικό έργο του Φυσικού Τμήματος του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Την ομιλία παρακολούθησαν οι μαθητές του Γ3 του 3ου Γυμνασίου Καβάλας, καθώς και οι μαθητές του Β1 του Γυμνασίου Νέας Περάμου.

Παραβρέθηκε και η υπεύθυνη ΕΚΦΕ Καβάλας κυρία Δέσποινα Παπαδοπούλου.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυναν ο διευθυντής του Γυμνασίου Νέας Περάμου κύριος Δημήτρης Θεοδωρίδης και ο διευθυντής του 3ου Γυμνασίου Καβάλας κύριος Δήμος Ράπτης.