Πανελλήνιοι Ενδοσχολικοί Αγώνες Καλαθοσφαίρισης 3Χ3 (τελικοί)

Στα πλαίσια των Πανελληνίων Ενδοσχολικών Αγώνων καλαθοσφαίρισης 3Χ3 με κεντρικό σύνθημα «τάπα στη βία και το ρατσισμό» διεξήχθησαν την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2017 οι τελικοί αγώνες για την ανάδειξη της νικήτριας ομάδας αγοριών και κοριτσιών.

Οι ομάδες που είχαν προκριθεί από τους ημιτελικούς ήταν από τα κορίτσια το Β4 και Γ4 και από τα αγόρια το Α1 και Β4. Στον τελικό των κοριτσιών το Γ4 νίκησε το Β4 και αναδείχθηκε νικήτρια ομάδα και στον τελικό των αγοριών το Β4 νίκησε το Α1 και αναδείχθηκε νικήτρια ομάδα.

Στον διαγωνισμό τρίποντων που ακολούθησε νίκησε ο μαθητής της Β? τάξης Αστεριάδης Γεώργιος και στον διαγωνισμό ελεύθερων βολών νίκησε ο μαθητής της Γ? τάξης Καρεμάνι Δημήτριος.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες που αγωνίστηκαν και συμμετείχαν στους αγώνες.