Πανελλήνιοι Ενδοσχολικοί Αγώνες Πετοσφαίρισης 4Χ4 μικτών ομάδων

Στο προαύλιο του σχολείου την Παρασκευή 12 Μαΐου 2017 πραγματοποιήθηκαν οι Πανελλήνιοι Ενδοσχολικοί Αγώνες Πετοσφαίρισης μικτών ομάδων 4Χ4 Αγοριών - Κοριτσιών και των τριών  τάξεων του σχολείου, με κεντρικό σύνθημα: «Μπλοκ στην παχυσαρκία, στα ναρκωτικά και το ρατσισμό».

Οι Ενδοσχολικοί Αγώνες αποτελούν απαραίτητη διαδικασία εντός της μαθητικής κοινότητας δεδομένου ότι ενθαρρύνεται η συμμετοχή, η αυτενέργεια και η συνεργασία μεταξύ των μαθητών και μαθητριών. Ο προγραμματισμός των εσωτερικών πρωταθλημάτων και αγώνων έγινε από την καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του σχολείου κ. Ακιόζογλου Αναστασία σε συνεργασία με το Διευθυντή του σχολείου κ. Κιλικιάν Παναγιώτη και το σύλλογο των διδασκόντων. Το σύστημα διεξαγωγής των αγώνων, έγινε κατόπιν κληρώσεως. Ο κάθε αγώνας έληγε σε ένα νικηφόρο σετ των 21 πόντων. Κάθε ομάδα αποτελούνταν από 2 αγόρια και 2 κορίτσια.

Νικήτρια ομάδα του σχολείου αναδείχθηκε το τμήμα Γ2!

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές!