Παρουσίαση εργασιών του πιλοτικού προγράμματος: "Γνωρίζω τη γειτονιά μου, γνωρίζω την πόλη μου"

Παρασκευή 19 Απριλίου 2019, τελευταία μέρα μαθημάτων πριν τις διακοπές του Πάσχα το σχολείο συμμετείχε στην εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην Δημοτική Καπναποθήκη Καβάλας. Την εκδήλωση συνδιοργάνωσαν τα Γραφεία Σχολικών Δραστηριοτήτων των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας με τον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Καβάλας και τον Δήμο Καβάλας. Στην εκδήλωση παρουσιάστηκαν τα αποτελέσματα του πιλοτικού προγράμματος: "Γνωρίζω τη γειτονιά μου, γνωρίζω την πόλη μου".

Το σχολείο μας αντιπροσώπευσε ομάδα μαθητών της Α΄ τάξης που υλοποίησαν το πρόγραμμα κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς. Προβλήθηκε βίντεο με το υλικό εργασιών των μαθητών, αναρτήθηκε πάνελ και παρουσιάστηκαν μακέτες - δημιουργίες τους καθώς επίσης και έργα ζωγραφικής.