Ένα μάθημα αλλιώτικο απ' τα άλλα

dedrofyteysi2017Η άνοιξη έφτασε και όλοι οι μαθητές της Α' τάξης του σχολείου την Παρασκευή 5 Μαΐου 2017 συνεχίζοντας την παράδοση προηγούμενης χρονιάς ασχολήθηκε με τη δράση: "Ομορφαίνω το σχολείο μου". Έφεραν τα τσαπάκια τους τα σκαλιστήρια τους, σήκωσαν τα μανίκια τους και φύτεψαν τα δικά τους φυτά, τα δικά τους λουλούδια. Με την καθοδήγηση των καθηγητών τους και κάτω από την επίβλεψη τους δούλεψαν, κάποιοι νωχελικά μα οι περισσότεροι με μεράκι και γέμισαν τα παρτέρια που ο παγερός χειμώνας είχε αδειάσει. Το σχολείο γέμισε χρώματα, χρώματα και αρώματα.

Έβαλαν την δική τους πινελιά για να ομορφύνει το σχολείο. Καμάρωναν για το αποτέλεσμα και υποσχέθηκαν να τα φροντίζουν για να υποδεχτούν τους καινούργιους μαθητές.

Μπράβο στα παιδιά!!!